Když se podíváme okolo, na všechny konflikty a problémy ve světě, vidíme chaos a nejistotu, máme vůbec důvod radovat se a jásat? Jde to? Jak si nenechat svou vnitřní pohodu a radost vzít okolím? A jde vůbec o to, abychom se radovali a jásali?

Téma JÁSÁM k radosti, oslavování a vděčnosti přímo vybízí. Velebí má duše Hospodina a můj duch jásá v Bohu, mém Spasiteli, vyznala kdysi Marie. Když radost proniká celou naší bytostí a vyzařuje z nás, projevujeme ji hlasem, pohybem, tleskáním, objetím, úsměvem nebo ještě úplně jinak. Pojďme se radovat spolu a hledat zdroje radosti a vděčnosti.

Ke stažení

O SAMu

SAM je čtyřdenní prázdninové setkání mladých lidí. Je určen křesťanům a všem, kterým je víra nějakým způsobem blízká, ať už jsou sami věřící či nikoli. Akce má otevřený charakter, účastníci proto pocházejí z různých církví a z odlišných názorových prostředí a právě v této mnohotvárnosti vidíme velký přínos.

SAM skýtá možnosti, jak strávit čtyři dny v létě příjemným a obohacujícím způsobem. V programu jsou připraveny semináře vedené zajímavými hosty, workshopy a netradiční bohoslužby. Večer patří koncertům a jiným druhům umění, jako jsou film a divadlo. Zdejší areál nabízí možnosti pro sportování všeho druhu. Pro odpočinek lze doporučit posezení v čajovně, ztišení v kapličce nebo procházku po okolí. Pro rodiny s dětmi je k dispozici dětský koutek. Naší snahou je, aby zde každý našel něco pro sebe, požitek pro své tělo, duši i ducha.