To zvládneš! Máš na to! Spoléhám na tebe! – Taková vyjádření většinou slyšíme rádi a přece jsou v něčem těžká a zavazující. Kdo je vyslovuje, ten od nás očekává, že něco zvládneme sami.

SAM v roce 2014 oslavil patnácté narozeniny a vstoupil do etapy zletilosti. S tou se nám váže nová dávka svobody spojená s odpovědností. Obrazně opouštíme období dětství, kdy jsme především přijímali a přichází doba budování odpovědnosti za svou existenci, za vlastní směřování, za vlastní chyby a selhání, ale taky za své okolí, svou rodinu, komunitu, společenství. SAMostatnost, a přece ne sobectví. SAMostatnost, a přece ne samota. SAMostatnost, a přece sounáležitost.

Ke stažení

O SAMu

SAM je čtyřdenní prázdninové setkání mladých lidí. Je určen křesťanům a všem, kterým je víra nějakým způsobem blízká, ať už jsou sami věřící či nikoli. Akce má otevřený charakter, účastníci proto pocházejí z různých církví a z odlišných názorových prostředí a právě v této mnohotvárnosti vidíme velký přínos.

SAM skýtá možnosti, jak strávit čtyři dny v létě příjemným a obohacujícím způsobem. V programu jsou připraveny semináře vedené zajímavými hosty, workshopy a netradiční bohoslužby. Večer patří koncertům a jiným druhům umění, jako jsou film a divadlo. Zdejší areál nabízí možnosti pro sportování všeho druhu. Pro odpočinek lze doporučit posezení v čajovně, ztišení v kapličce nebo procházku po okolí. Pro rodiny s dětmi je k dispozici dětský koutek. Naší snahou je, aby zde každý našel něco pro sebe, požitek pro své tělo, duši i ducha.